OMNIA KLF, a. s.

O nás

OMNIA KLF je na slovenskom trhu viac ako 65 rokov a je kováčňou, ktorá si zabezpečuje celý proces výroby výkovku od spracovania ponukovo-dopytového konania cez technologické a konštrukčné riešenia, samotnej výroby, tepelného spracovania výrobkov, povrchovej úpravy chemicko-tepelným spracovaním a výroby a renovácie náradia.

Spoločnosť OMNIA KLF, a. s.

Závod Kysucké Nové Mesto

Závod Martin

Vďaka dlhému pôsobeniu na trhu a veľkým skúsenostiam zamestnancov skupina OMNIA KLF disponuje silným know-how a vysokou flexibilitou. Vo výrobnom závode v Kysuckom Novom Meste sa na dennej báze riešia rôzne požiadavky svetových výrobcov ložísk, automobilov a ďalších priemyselných aplikácií. Medzi hlavných zákazníkov z ložiskového segmentu patria závody SKF GROUP a SCHAEFFLER GROUP, z automotive najmä závody priamo alebo nepriamo napojené na VOLKSWAGEN GROUP. Produkty jednotlivých prevádzok sú dodávané nielen do Európy ale i Južnej Ameriky a Číny. OMNIA KLF vyrába výkovky pre aplikácie v automobilovom, železničnom,  ložiskovom priemysle ako i špeciálne príslušenstvá využívané v ďalších priemyselných odvetviach. Vo svojom portfóliu má presné a vysoko-tvarové diely s drážkami pre prevodky, nápravy, motorové diely, krúžky pre guľkové, valčekové i kuželíkové ložiská, špeciálne krúžky pre vlakové súpravy, podložky, púzdra, matice a mnohé ďalšie. V závodoch spoločnosti OMNIA-KLF, a.s. sa 350 vysokokvalifikovaných zamestnancov podieľa na výrobe a dodávkach výkovkov a sústružených dielov vysokej kvality. Diely sú určené pre ložiskový a automobilový priemysel.

Prevádzka v Kysuckom Novom Meste sa špecializuje na veľkosériovú výrobu a ročná kapacita jej strojných zariadení umožňuje spracovať až 30 000 ton ocele ročne.

Špecifikum výroby v Martine je možnosť realizácie špeciálnych tvarových dielov v malosériovej až stredne sériovej výrobe. Produkty z tejto prevádzky sú určené do automobilového, ložiskového, banského, textilného, železničného i stavebného priemyslu v podobe podvozkov nákladných áut a závesných prostriedkov, zdvíhacích zariadení ako i montážne prvky pre letiskové a výrobné haly.

Ročne sa v prevádzke Martin spotrebuje viac ako 3000 ton ocele a predaj sa dosahuje do výšky 6 miliónov eur.

Spoločnosť OMNIA KLF investovala v poslednom desaťročí viac ako 30 mil. eur do rozvoja a modernizácie svojich technológii a v tomto trende neustále pokračuje aby svojim zákazníkom aj naďalej garantovala a poskytovala vysokú mieru kvality svojich výrobkov.